Aktuální informace

Stonání dětským pacientům zpříjemnilo pohádkové divadelní představení péčí firmy BSJ Group, současně díky firmě PROMEDICA předáno dětskému odd....

Psychiatrická ambulance

Psychiatrická ambulance se zabývá především diagnostikou duševních poruch a jejich psychofarmakoterapií. Jde především o psychotické poruchy, depresivní poruchy, těžší neurotické poruchy vyžadující farmakoterapii, organické duševní poruchy a mentální retardace. Psychoterapií se zabýváme jen okrajově (explikace, abreakce, edukace). Nemáme možnost psychologického vyšetření a specializované psychoterapie. V oblasti závislostí se zabýváme především léčbou alkoholové závislosti a v případě ostatních drog především poradenstvím a doléčováním. Neprovádíme AAR a substituční léčbu. Zabýváme se ochrannými léčbami nařízenými soudem i forenzní psychiatrií. Součástí komplexní ambulantní péče je i gerontopsychiatrie (v domovech důchodců) a defekologie (ÚSP pro mentálně postižené Osek a Mačkov). Důležitou součástí činnosti ambulance je konziliární služba pro všechna oddělení nemocnice.

 


 

 

MUDr. Miluše Holáková

vedoucí lékařka

383 31 4487

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

 

 

 

Sestra: Zuzana Hanzlíková (383 31 4486)

 


 přízemí

psychiatrická ambulance 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Níže uvedený rozpis ambulancí může být dle provozních podmínek aktuálně změněn.pondělí 07.30 - 11.30
ambulance 12.30 - 15.00 DD Rybniční, DD Lidická
úterý 07.30 - 15.30 ambulance 12.30 - 14.00 konsilia 14.00 - 15.00 ambulance
středa 07.30 - 15.00
ambulance
čtvrtek 07.30 - 12,00 ambulance 12.30 - 14.00 konsilia 14.00 - 15.00 ambulance
pátek ÚSP Osek ÚSP Mačkov

 

 

 

 


 

 

 

 Akreditovaná nemocnice

Logo Spojené akreditační komise

Nemocnice Strakonice, a.s. dodržuje náročné standardy na poskytovaní zdravotní péče dle Spojené akreditační komise České republiky. Centrální laboratoře mají akreditaci od Českého úřadu pro akreditaci, o.p.s. na základě splnění požadavků podle ČSN EN ISO 15189.

Více o kvalitě péče v naší nemocnici.

Desatero pro bezpečnost pacientů.

120 let od založení nemocnice

Nemocnice ve Strakonicích byla otevřena pro veřejnost 1. září 1892. Byla tehdy prohlášena za nemocnici všeobecnou a veřejnou s právem nést název Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I. Původní městský špitál – Siebrtský ústav byl založen mnohem dříve, již roku 1685, rozšířen pak byl v roce 1704. Součástí stavby je kostelík sv. Martina z roku 1713. Více o historii nemocnice.

Zdravá nemocnice

Zdravá nemocnice

Nemocnice Strakonice, a.s. se aktivně hlásí k iniciativě Světové zdravotnické organizace (WHO) - Health Promoting Hospitals ("nemocnice podporující zdraví"). Mimojiné se podílíme na organizaci osvětových akcí pro širokou veřejnost a na internetových stránkách postupně aktualizujeme rádce pro pacienty.