Zdravotníky, pečující o covidové pacienty, už nebudou trápit zamlžené brýle. Optika Lentiamo věnovala téměř čtyřiceti zdravotníkům strakonické nemocnice jednodenní kontaktní čočky na dva měsíce zdarma. „Dioptrické brýle v kombinaci s rouškou či respirátorem se nepříjemně mlží. Navíc se špatně kombinují s ochrannými brýlemi. Kontaktní čočky zdravotníkům výrazně usnadní práci,“ řekl ředitel Nemocnice Strakonice, a.s. MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.
Optika Lentiamo věnuje několika nemocnicím celkem půl milionu kontaktních čoček. Jednodenní čočky Lenjoy jsou velmi praktické, nevyžadují žádnou speciální péči. Ráno si je zdravotníci nasadí a večer je prostě vyhodí.
Může jít o detail