Od 16.12.2020 probíhá dobrovolné antigenní testování veřejnosti, které je pro občany českým zdravotním pojištěním zdarma. Od 1.6.2021 se mění frekvence testování zdarma na 1x za 7 dní.

Proč se nechat testovat?
Je třeba vědět, že nakažené osoby jsou infekční již dva dny před tím, než se u nich projeví první příznaky nemoci. U některých nakažených osob se dokonce žádné příznaky neprojeví. To znamená, že infekční můžete být i přesto, že se cítíte zdravě. Značná část osob šíří onemocnění COVID-19 zcela nevědomě. Cílem dobrovolného preventivního testování veřejnosti s využitím antigenních testů je včasné odhalení infekčních osob a tím omezení dalšího šíření onemocnění COVID-19.

 

Kdo se může nechat testovat?

Všichni občané ČR, kteří se prokáží průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem.
Mohou se jít otestovat opakovaně, avšak nejvýše jedenkrát za 7 dnů.

 

 

Postup

1. Zájemci o antigenní test se předem k odběru zaregistrují (viz výše). Neobjednané osoby nelze vyšetřit.

2. Dostaví se v daném termínu k odběru do odběrového místa Nemocnice Strakonice, a.s., mapa viz níže. 

3. Vyšetření se provádí výtěrem z nosohltanu. Výsledek je k dispozici do 15 - 30 minut, na výsledek je třeba vyčkat v místě odběrového centra.

4. Výsledek je testované osobě předán v písemné podobě.

5. Osoby, u kterých je antigenní test pozitivní, jsou povinny se na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví podrobit dalšímu odběru za účelem PCR diagnostiky.

 

Antigenní testy samoplátců

Osoby, které nemají české zdravotní pojištění, se musí před odběrem prokázat dokladem o předem uhrazeném poplatku (doklad o zaplacení, výtisk z internetového bankovnictví apod.). Organizace, které hradí poplatek za více svých zaměstnanců, se obrátí na Finanční účtárnu nemocnice pro domluvu stran fakturace - 383 314 251, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Antigenní test: 200,00 Kč

Poplatek lze zaplatit:
a) převodem na účet nemocnice 199127585 / 0300 (ČSOB Strakonice), variabilní symbol: rodné číslo, do zprávy pro příjemce uvést: COVID - antigen - samoplátce;
b) přímo v pokladně na ředitelství Nemocnice Strakonice hotově nebo kartou (pondělí - pátek 7:30 - 14:00).

 

 

Odběrové místo
Přístup k odběrové místnosti je umožněn skrz tzv. technický vstup (vchod) do areálu nemocnice v ulici MUDr. Hradeckého. Odběrová místnost i příchod jsou označeny a nachází se ve vzdálenosti cca 80 m od tohoto vchodu.  

Go to top