Všechny vás zdravím a doufám, že jste si Velikonoce i přes všechnu tu složitou dobu, kterou společně všichni procházíme, užili. U nás v nemocnici se postupně připravujeme na změny postupů stran koronavirové pandemie. Uvolňování režimu bude pokračovat, lékaři se postupně více budou věnovat pacientům s odloženou diagnózou – těm, jejichž péči bylo možno přechodně označit jakožto „odkladnou“. Odběrové místo pro cca 80 příchozích denně díky našim sestřičkám dobře funguje. Laboratoř nadále bude testovat COVID-19, denně kolem 100-130 vzorků. Abychom dobře nastavili pravidla boje proti koronaviru, potřebujeme znát co nejpřesněji, kolik lidí v populaci už nemoc třeba prodělalo a má vytvořené protilátky, aniž o tom vůbec ví. Já osobně v tom vidím velký smysl. Potřebujeme co nejpřesnější čísla a i proto chci, aby se naše nemocnice zapojila do většího projektu testování v našem kraji. Zítra s kolegy z Písecké nemocnice pokračujeme na jeho přípravě a budu vás o tom všechny informovat.

Dnes, na Velikonoční pondělí jsem ale tady chtěl hlavně poděkovat. Poděkovat svým kolegům, sestřičkám, doktorům, laborantům, fyzioterapeutům, ošetřovatelkám a všem, kteří zajišťují chod nemocnice včetně nezdravotnických spolupracovníků.

Ale také vám všem, kteří nám v tom pomáháte. V posledních čtyřech týdnech i ve strakonické nemocnici vnímáme neuvěřitelný vzestup empatie, sounáležitosti a pozitivního vnímání zdravotníků ze strany veřejnosti. Výrazem toho je podpora a dary zdravotnickým spolupracovníkům – zaměstnancům Nemocnice Strakonice, a.s. Nejde jen o zdravotnický materiál /roušky, pláště, štíty, respirátory, zástěry, desinfekci/, ale i jiné četné komodity jako kávu, občerstvení, svačinky, ovoce, pochoutky, kávovary ale i zápůjčku automobilu. Dovoluji si níže uvést dárce, seznam si nečiní nárok na stoprocentní – uvedení všech. Nemocnice je totiž fungující společenství, má hodně ordinací, oddělení, pracovišť a v některých případech probíhá předávání přímo „face to face“ jednotlivým zdravotníkům. Prosím, kdybych přece jen někoho opomněl uvést – předem se omlouvám!
Vážení přátelé, klienti, pacienti, obchodní partneři, končí velikonoce, sluší se trochu bilancovat, ale především vám všem velmi děkujeme a vaší pozornosti si vážíme.

Děkujeme, zdravíme …společně to zvládneme!!!!

MUDr. Bc, Tomáš Fiala, MBA, předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s.

• f. TEXODO
  • Měšťanský pivovar Dudák, Strakonice
  • Hyundai Centrum Strakonice
  • f. Staněk, Písek
  • MgA. Kristýna Hodinová
  • Mgr. Daniela Samcová - všeobecná sestra z ARO-JIP - šije se svojí maminkou
  • Mgr. AnneMaria Mikešová - všeobecná sestra z ARO-JIP - šije se svojí maminkou
  • Eva Turnerová - dětská sestra z dětského odd.
  • pí. Michaela Matasová, Petra Zemenová, Klára Zemenová, Tereza Matasová, Marie Braťková, Dagmar Matějková
  • Spolek – „Střelské Hoštice pomáhají“ – Mgr. Nikola Vinická - všeobecná sestra z ARO-JIP, která šije se skupinou – Ondřej Kubový, Marie Zábranská, Jana Hrušková, Račákovi, Rejškovi, Kopelentovi, Janochovi, Kamila Němejcová, Magdaléna Kopáčková, Jana Bažatová, Lucie Kadlecová, Králová, Nováková, Pánková, Pauchová, Eva Borovičová
  • Ing. Lenka Manová, Strakonice
  • MUDr. Martin Kuba a společnost OIG Power
  • MŠ a ZŠ Plánkova, Strakonice – kolektiv zaměstnanců
  • MŠ Svojsíkova, Strakonice – kolektiv zaměstnanců, ředitelka Bc. Jana Dufková
  • Karel Reindl, Strakonice
  • Firma VAVI, Vimperk
  • Firma PFEIFER Holz, s.r.o., Chanovice
  • Firma IDEAL AUTOMOTIVE – kolektiv zaměstnanců
  • Firma LEIFHEIT, Blatná
  • pí. Evženie Bezpalcová, Lada Novotná, Alena Šrámková, Kateřina Sedlecká, Miroslava Sobolčíková
  • pí. Petra Lišková
  • Ing. Lucie Matějková
  • pí. Soňa Pavlíková, Jana Vršecká
  • Tým Stavbařů 209 – pí. Libuše Kratochvílová, pí. Hana Opavová, pí. Dana Brůhová
  • Zaměstnanci ředitelství nemocnice
  • Zaměstnanci z oddělení a ambulancí nemocnice
  • Dětské centrum Jihočeského kraje, Strakonice – zapůjčení třídy-herny pro děti zaměstnanců
  • Dětské centrum Jihočeského kraje, Strakonice – pomoc při zajištění hlídání malých dětiček zaměstnanců
  • Dětská skupina Srdíčko
  • F. Garantstav, Strakonice – zapůjčení stavební buňky a obytného vozu pro odběry
  • Café Monte Cintu, Strakonice
  • p. Hanzlík – autodílna
  • pracovnice Městského úřadu Strakonice a Ing. Jitka Svobodová
  • MUDr. Alexandr Rypl
  • pí. Alena Rampichová
  • „Nejlepší švadlenky z Blatné“ – pí. Perntová Jiřina
  • všeobecná sestra pí. Slavíková Pavla z ONP s rodiči
  • sanitářka pí. Kratochvílová Tereza z ONP s rodiči
  • pí. Bálková, Strakonice
  • pí. Pincová, Písek
  • MŠ Čtyřlístek Strakonice – kolektiv zaměstnanců
  • Obec Mečíchov
  • obec Dobev
  • Obec Osek
  • pí. Kadochová Helena, Bc. Sýkorová Michaela
  • pí. Jiřina Perntová – Blatná
  • sl. Hálová Kateřina, Niebauerová Eliška
  • maminky z nadačního fondu „Srdce pro Strakonice“
  • pí. Eva Drančáková
  • Mgr. Květa Fišerová, Drachkov
  • F. NAFO, s.r.o. Strakonice
  • Sůl a Řepa – restaurace Strakonice
  • Generali Česká Pojišťovna – Perfect Catering (Asociace sestřiček – AS)
  • Berlin-Chemie Menarini pro „Vaše lékaře a zdravotní sestry“
  • p. Ladislav Cabejšek, Kvilda 9
  • p. Kotrch – „Společně dál a vejš“
  • f. ADIENT, s.r.o., Strakonice
  • f. BP servis Blatná, Nářadí online.cz
  • SKAUTI – Klatovy, p. Jaroslav Wágner
  • f. ELKOST Plus Strakonice, s.r.o.
  • f. ZEMCHEBA Chelčice
  • Město Strakonice
  • Městské kulturní středisko Strakonice
  • pí. Miluška Velíšková
  • f. Angelini Pharma,s.r.o., Česká republika
  • pí. Aneta Zborníková, Vladimíra Kunešová
  • Nadační fond Jihočeské naděje
  • P. Tomáš Vencl
  • Very Goodies
  • Stavmat Stavebniny, Strakonice
  • pí. Věra Mašková – „Chill-me“, pí. Olina Málková – švadlenka, pí. Marie Pejřimovská z f. R+S Stickerea, s.r.o.
  • pí. Julie Chadimová
  • pí. Marie Mášková