Sociální lůžka

Nemocnice Strakonice, a.s. provozuje stanici sociálních lůžek, která se nachází v prostorách Oddělení následné péče. Stanice disponuje čtyřmi pokoji s celkovým počtem osmi lůžek. Pokoje jsou vybaveny moderním zařízením, aby poskytovaly co největší pohodlí svým uživatelům. Obsahují polohovací lůžka s antidekubitální matrací, noční stolky s jídelní deskou, křesla, klozetové židle, jídelní stůl s židlemi a uzamykatelné skříně. Sociální lůžka jsou určena osobám, které jsou nesoběstačné, rodina péči o ně nezvládá a oni čekají na umístění v jiném vhodném zařízení. Jednou z podmínek přijetí je proto podaná žádost do Domova pro seniory či ÚSP. Naší snahou je, aby všichni klienti byli příjemci sociální dávky "Příspěvek na péči" - pokud tomu tak dosud není, okamžitě o tuto dávku žádáme. 

 

Pobyt na sociálním lůžku si klient hradí sám, jde o částku 560Kč/den. Z toho činí 305,- Kč úhrada za pobyt a 255,- Kč úhrada za stravu. Fakultativní služby nenabízíme.
Platnost od 1.2.2024.

Kontaktní osoba

Mgr. Hana Štěpánová - vedoucí Sociálních lůžek

kontakt: 383 31 4367

Sestra pro sociální službu

Sestra pro sociální službu je součástí multidisciplinárního týmu, který aktivně vyhledává pacienty vyžadující sociální pomoc. Provádí sociální šetření u vytipovaných pacientů se sociálním problémem, poskytuje informace, kontakty, materiály a individuálně zprostředkovává potřebnou péči. 

Kontaktní osoba

Mgr. Petra Hoblová - sociální pracovník

tel.: + 420 383 314 410
GSM: + 420 722 977 017
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pondělí - čtvrtek 7:00 - 15:30

Mapa areálu

Go to top