Stovky učitelů zamířily v úterý 2. března do Očkovacího centra ve Strakonicích. Čekala je první várka vakcíny proti koronaviru Astrazeneca. „Konkrétně šlo o 440 pedagogických pracovníků. Další budou následovat,“ řekla referentka strakonické nemocnice Kateřina Koželuhová.

Mezi úterními příjemci vakcíny byl učitel ZŠ Dukelská Strakonice Václav Křešnička. „Neváhali jsme s manželkou, která je také učitelka, ani vteřinu. Když chceme fungovat a pracovat, jiná možnost není. Kdo váhá nebo rozhlašuje nepravdy, ať si přečte rozhovor s pohřební službou z Chebu. Věty, že nejezdí jen pro seniory, ale i pro lidi lidi kolem 50 let,, stačí. Pohřebák není záchranka,“ vyjádřil se Václav Křešnička.

Podívejte se na přiloženou fotogalerii. Zkuste, zda poznáte „svého“ učitele.

Zdroj: https://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/galerie-poznate-toho-sveho-ockovaci-centrum-patrilo-ucitelum-20210303.html

Provoz dnes zahájilo odběrové místo na antigenní testy v Blatné. Od 14:00 do 16:00 hodin vyšetřilo 40 zájemců, kteří se k testování zaregistrovali. Testovací místo bude v provozu vždy v úterý a v pátek. Umístěné je v areálu bývalých Technických služeb na třídě T. G. Masaryka 322 (dvůr městského úřadu). Odebírání vzorků zajišťují pracovníci Nemocnice Strakonice, a.s., administrativní činnost obstarávají zaměstnanci Městského úřadu Blatná.

První zájemci dnes přišli na antigenní testy na nemoc covid-19 do testovacího místa ve Vodňanech. To bylo ve spolupráci Nemocnice Strakonice, a.s. a Města Vodňany zřízeno v areálu polikliniky. Vstup do něj je přes zadní vchod – vjezdem pro automobily. V provozu bude počínaje dnešním dnem každou středu od 13:00 do 16:00 hodin. Samotné odběry vzorků zajišťují zaměstnanci strakonické nemocnice. Administrativu spojenou s provozem centra si vzal na starost Městský úřad Vodňany, který zájemce eviduje.


Testovaní jsou pouze předem objednaní zájemci. Za dobu provozu jich personál stihne otestovat šedesát. Příchozí musí mít respirátor nebo dvě roušky. Před testováním předloží kartičku zdravotní pojišťovny a vyplněnou žádanku. Pokud bude výsledek antigenního testu pozitivní, podrobí se pacient ještě důkladnějšímu PCR testu. Ten bude odvezen na vyhodnocení do centrálních laboratoří strakonické nemocnice a o jeho výsledku bude pacient informován SMS zprávou. Potvrzení o výsledku antigenního testu na covid-19 se na místě vydává jen v českém jazyce.

V dnešních večerních hodinách bylo dokončeno Očkovací centrum ve Strakonicích. Nachází se v prostoru Tělocvičny STARZ v Lidické ulici hned naproti nemocnici. Svůj provoz zahájí již zítra! Parkování je možné na parkovišti pod nemocnicí. Pro imobilní občany budou k dispozici vozíčky a bezbariérový vstup.

V pátek na Louckém Mlýně proběhlo očkování druhé dávky proti onemocnění Covid 19. A jak se můžete přesvědčit - atmosféra je zde vážně úžasná, pohodová a podpora tolik důležitá!
Naše velké díky tímto patří Nemocnici Strakonice, především panu MUDr. Pelíškovi a sestřičce Máše. Děkujeme za skvělou spolupráci a váš úžasný přístup. Velké díky patří i týmu našich báječných zaměstnanců. Děkujeme rovněž i Krajskému úřadu Jihočeského kraje a vám rodinám. Vám všem patři mé srdečné díky…
Zobrazit víc
Může jít o obrázek jeden člověk nebo víc lidí, sedící lidé a indoor
 
 
 
 
 

Lékárna v areálu Nemocnice Strakonice, a.s. má respirátory v akci. Za 18 Kč/ks tu zakoupíte certifikované respirátory FFP2 od českého výrobce. Otevřeno je každý všední den od 7 do 17 hodin.
Může jít o obrázek text, kde se píše PROTECTION General Public Protection GENERAL PUBLIC PROTECTION 10 RIDA SHRANY FFP2 Filtračni vrstva od českého výrobce, použitá tomto vyrobku, byla vyvinutá vespoluprácistymem spolupráci Technické univerzity vLiberci.
 
 
 
 

Očkovací centrum v tělocvičně Lidická roste doslova před očima. První pacienty bychom tu proti covidu-19 rádi naočkovali už příští týden.
 
 
 
 
 
 
 
 

V pondělí 1. února začala pokládka podlahy v tělocvičně Lidická a ve středu bylo hotovo. Dočasná podlaha má ochránit palubovku na dobu, kdy bude v tělocvičně fungovat velkokapacitní očkovací centrum. Jeho přípravy pokračují i přes aktuální nedostatek očkovacích látek proti nemoci covid-19. Dodávky vakcín by se měly v druhé polovině února zvýšit.
 
 
 
 
 
 
 
 

Vaše zdraví je pro nás důležité – to je poselstvím dárku českobudějovické firmy
OSAM TRADE zdravotníkům strakonické nemocnice. Jednatel společnosti Josef Škrleta předal řediteli nemocnice Tomášovi Fialovi pro zdravotníky vzpruhu v podobě čerstvého ovoce, kávy a kosmetických přípravků na vysušenou pokožku. Děkujeme, že na naše zdravotníky nezapomínáte.
Může jít o obrázek 1 osoba, stojící člověk a indoor
 
 
 
 

Strakonická nemocnice má v tomto týdnu k dispozici 150 dávek vakcíny Moderna proti nemoci covid-19. Naočkuje jí seniory z věkové kategorie 80+, kteří se zapsali do centrálního registračního systému. Tento systém z registrovaných zájemců o očkování vybral ty nejstarší a těm zaslal upozornění, že termíny jsou už otevřené a mají si vybrat, kdy se k očkování dostaví. Očkování seniorů vakcínou Moderna je ve strakonické nemocnici naplánováno na čtvrtek a pátek tohoto týden. Ze 150 seniorů, kterým centrální registr zaslal upozornění, že se mohou objednat, se jich ještě zhruba 50 neobjednalo. Čekáte Vy, Vaši rodiče a prarodiče na termín očkování? Prosíme, sledujte informace na Vašem mobilním čísle, které jste zadali při registraci na očkování. Možná právě pro Vás či Vaše blízké máme vakcínu i termín. Na Vás je ale ten poslední krok – objednat se pomocí vašeho PIN2 na konkrétní den a čas očkování. Učinit tak můžete zde https://reservatic.com/cs/ockovani
Není k dispozici žádný popis fotky.
 
 
 
 

Česká televize natočila reportáž ve strakonické nemocnici o průběhu očkování. Video od času 16:45.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top