Vakcinační centrum Nemocnice Strakonice, a.s. zahájilo svůj provoz dne 4.1.2021. Vzhledem k nedostatku vakcín určuje Plán očkování proti COVID-19 v České republice prioritní skupiny obyvatelstva. 

Priority pro rezervaci termínů pro veřejnost jsou nyní tyto:

1. osoby ve věku 80+

2. Zdravotničtí pracovníci, klienti a pracovníci sociálních služeb

3. Zaměstnanci škol

4. osoby ve věku 70+

5. Osoby s chronickým onemocněním

Nemocnice Strakonice, a s.: Provedeno vakcinací

13.370

 z toho již 2 dávky dostalo

4.054 osob

k datu: 1.4.2021 (aktualizace probíhá cca 1x týdně).

Registrace a rezervace termínů probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému. Nemocnice Strakonice, a.s. ji nespravuje a nemůže nijak ovlivnit.

Rychlost odbavení zájemců o očkování je závislá pouze na dodávce vakcín. Naše očkovací centrum žádné vakcíny neskladuje, vše je vyočkováno v řádu desítek hodin. Volné termíny vypisujeme tehdy, pokud máme cca 95% pravděpodobnost, že vakcíny skutečně dorazí, chceme se tak vyhnout komplikovanému přeobjednávání stovek objednaných pacientů, pokud by vakcína nedorazila. 

Informaci o tom, jaká je kapacita očkovacích center, můžete zjistit například zde.

Pro zrušení termínu očkování využijte odkazy pro zrušení, které máte uvedeny v emailu s potvrzením termínu očkování, případně volejte linku 1221 nebo na krajskou linku 800 100 450 (určena seniorům nad 80 let).

Termín první dávky změnit nelze (můžete jej pouze zrušit - viz výše).

Termín druhé dávky změnit lze pouze výjimečně a pokud je k dispozici vhodný volný termín (např. některou vakcínou se očkuje pouze 1x měsíčně, takže možnosti změny jsou limitované). Ve vážných případech můžete napsat mail s žádostí o změnu termínu druhé dávky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Osoba se zájmem o očkování v očkovacím centru se nejprve zaregistruje v centrálním rezervačním systému (krok 1). V tuto chvíli se mohou registrovat pouze určené skupiny osob podle věku, profese či chronického onemocnění. Registrace probíhá pouze elektronicky. Seniorům ve věku 80+ nabízí pomoc s registrací Jihočeský kraj a kancelář senátora Tomáše Fialy (viz níže uvedené letáčky). Můžete také využít telefonické linky asistující s registrací k očkování.

Následně je zájemce o očkování evidován v databázi zájemců o očkování. V okamžiku, kdy preferované očkovací centrum získá dostatek vakcín, vypíše volné termíny a určitý počet evidovaných zájemců o očkování dostane sms zprávu s informací, že jsou volné termíny a může si některý z nich zarezervovat (krok 2). SMS zpráva obsahuje také tzv. PIN 2, který je potřeba při rezervaci termínu zadat. Platnost PINu2 je cca 3 dny (přesná platnost je uvedena v sms zprávě). To ale neznamená, že klient má 3 dny čas, aby se přihlásil. Naopak - rezervaci termínu je potřeba provést co nejdříve, protože neobsazené termíny jsou postupně nabízeny dalším registrovaným osobám (cca po 24 hodinách). Důvodem je snaha naočkovat v co nejkratším čase co nejvíce osob. Pokud zájemce o očkování během 72 hodin platnosti kódu PIN2 termín nezíská, vrací se zpět na čekací listinu. Pokud však třikrát po sobě zájemce o očkování termín nezíská (buď nechce, nebo nemůže nebo nestihl si termín zarezervovat), tak původní registrace propadá a při trvajícím zájmu je nutné se zaregistrovat znovu (krok 1).

Pozor - rezervaci termínu je potřeba řádně dokončit, což bude potvrzeno sms zprávou a případně email. Pokud neobdržíte sms s informací, že máte řádně provedenou rezervaci termínu, tak jste zřejmě rezervaci řádně nedokončili. Osoby, které nejsou řádně objednané, nemohou být naočkované.

Podrobný návod pro registraci i rezervaci naleznete zde a nebo zde.

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nachází v prostoru Tělocvičny STARZ, Lidická 193, Strakonice. K dispozici je i bezbariérový přístup, využít můžete v centru připravené invalidní vozíky.

K parkování využijte parkovací plochy pod nemocnicí, parkování po dobu očkování zdarma.

 

Je s výhodou, pokud s sebou přinesete předvyplněný informovaný souhlas s dotazníkem o zdravotním stavu.

QR kód - navigace (mapy.cz):

Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Lidická
Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Rybniční
Kotva při strakonické nemocnici
Dětské centrum Jihočeského kraje
Domov Petra Mačkov
DOZP Osek
Centrum sociální pomoci Vodňany
Oblastní charita - Sousedovice
Alzheimercentrum Loucký Mlýn
Domov pro seniory Blatná
LDN Volyně

Domov Kunšov

DPS Strakonice, DPS Blatná, DPS Vodňany, DPS Bavorov

Go to top