Od 25. února platí toto nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR:
Všem osobám se zakazuje pohyb a pobyt ve vnitřních prostorech zdravotnického zařízení, a to na pracovištích, ve kterých se poskytuje ambulantní péče, bez ochranných prostředků dýchacích cest. Tímto prostředkem je respirátor nebo obdobný prostředek FFP2/KN 95 nebo dvě přes sebe přeložené zdravotnické obličejové masky (roušky).
Výjimku mají děti od 2 do 15 let, které na těchto místech mohou nosit zdravotnickou obličejovou masku, která brání šíření kapének.
Nařízení se nevztahuje:
- na děti do dvou let věku
- osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu , jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,
- pacienty, jsou-li hospitalizovaní ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče, nebo je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb,
- zdravotnické pracovníky po dobu nezbytně nutnou, je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb.