S ohledem na velký zájem o očkování druhou posilovací dávkou přidáváme v červenci další termín očkování - čtvrtek 28.7.2022 od 8:00 do 12:00. Srpnové termíny budou sděleny příští týden, budou se řídit zájmem veřejnosti.
Očkování probíhá v Očkovacím centru Nemocnice Strakonice, a.s. v budově nemocniční lékárny. Registrace na přeočkování druhou posilovací dávkou zatím není možná (centrální registrační systém MZČR na to není připraven), proto prosíme o trpělivost při případném čekání, snažíme se o co nejefektivnější provoz. Nejvíce lidí bývá hned na začátku provozní doby, proto zvažte, zda nepřijít trochu později.
Připomínáme, že přeočkování tzv. čtvrtou dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19 je nyní primárně určeno pro osoby nad 60 let a dále chronicky nemocné pacienty ve věku 18-59 let. Ostatní osoby starší 18 let, bez zdravotních komplikací, by se měly očkovat až v druhé polovině srpna. Přeočkovává se vakcínami Spikevax (Moderna) a Comirnaty (Pfizer) a na přeočkování mohou přijít osoby, které byly primárně očkované vakcínami Pfizer, Moderna, Astra Zeneca a Janssen, nikoliv Novavax.

 

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top