Nemocnice Strakonice zřídila novou zubní ordinaci. Ta se otevře už v pondělí 5. září letošního roku a ordinovat v ní bude zkušená zubní lékařka MUDr. Jana Šímová. Noví pacienti se budou moci registrovat na webových stránkách www.nemocnice-st.cz. Registrace na vstupní prohlídku na září a říjen bude spouštěna 25. srpna v 9 hodin ráno a následně bude probíhat postupně v několika vlnách. Přesné termíny dalších registrací budou včas uvedeny na webu a facebooku nemocnice. Strakonická nemocnice se zřízením zubní ordinace snaží přispět k vyřešení dlouhodobě neutěšené situace s počty zubních lékařů. „Na Strakonicku je několik tisíc lidí, kteří momentálně nemají svého zubaře. Nemocnice proto na vlastní náklady zařídila zubní ordinaci, do které sehnala zkušenou lékařku. Ta bude schopná zaregistrovat a postarat se zhruba o 1500 pacientů,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice Tomáš Fiala.
Registrace nových pacientů bude probíhat vždy na následující měsíc až do naplnění kapacity. Pokud tedy někdo v prvním srpnovém termínu registrace neuspěl, může se zkusit zaregistrovat příští měsíc. Termíny registrace budou vždy předem zveřejňovány. „Jsme si vědomí toho, že nově otevřená ordinace neuspokojí poptávku všech pacientů, kteří momentálně na Strakonicku shánějí zubaře. Proto chceme do budoucna provoz ordinace rozšířit. Hledáme další zubaře. Už nyní jednáme s mladou lékařkou z Ukrajiny, která se připravuje na atestaci. V případě jejího úspěšného složení by mohla začít pracovat pod vedením doktorky Šímové a časem i jako samostatná zubařka,“ uzavřel ředitel Fiala. Ordinace bude zatím v provozu tři dny v týdnu, a to v pondělí, úterý a ve středu.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.

Go to top