Očkovací místo již disponuje i vakcínami Comirnaty original/BA.4 BA.5 pro aplikaci posilujících dávek.

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nachází v prostoru žluté budovy lékárny v areálu nemocnice, 1. patro, Radomyšlská 336, Strakonice.

Preferujeme pro hladký průběh očkování, aby se zájemci o očkování objednávali. Objednaní klienti mají vždy přednost a jistotu očkování Vámi vybranou vakcínou.

Rezervace termínu zde

 

Průběžně vypisujeme i termíny pro občany, kteří se nemohou či nechtějí objednat, tzv. očkování bez registrace/objednání. Počet zájemců a plynulost očkování nelze předem odhadnout. (průběžně aktualizováno):

pátek 2.6.2023 09:00 - 10:00

pátek 23.6.2023 09:00 - 10:00
 
pátek 14.7.2023 09:00 - 10:00
 
pátek 4.8.2023 09:00 - 10:00
 
pátek 25.8.2023 09:00 - 10:00

Klienti s registrací: Provozní doba je dána rozpisem v rezervačním systému, kde jsou vypisovány termíny pro očkování jednotlivými očkovacími látkami. Zvolený termín prosím respektujte.

Klienti bez registrace: při dostatečné kapacitě vypisujeme termíny i pro neregistrované klienty - viz výše. 

Pro základní očkování lze aktuálně využít vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Jcovden (dříve COVID-19 Vaccine Janssen). Některé vakcíny mají věkové, případně jiné omezení. Jistotu očkování Vámi zvolenou vakcínou získáte pouze tím, že se k aplikaci očkování objednáte. Pro termíny bez registrace mohou být dostupné pouze některé z nich.

Základní informace o vakcínách

Podrobné informace o vakcínách

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nově nachází v 1. patře žluté budovy nemocniční lékárny v blízkosti pěšího vstupu do areálu (mapa). K dispozici je i bezbariérový přístup a výtah. 

K parkování využijte parkovací plochy pod nemocnicí nebo v areálu nemocnice.

Provozní doba: Aktuálně se již neočkuje každý den. 

Registrovaní klienti znají přesný termín svého očkování, přicházejte prosím v určený čas.

Některé termíny jsou určeny pro klienty bez registrace, termín najde na této stránce (v úvodu).

Kontakt: ocko @ nemst.cz

Provedli jste registraci a nejste si jistí, zda vše proběhlo v pořádku?

Na stránce https://registrace.mzcr.cz/detail Vám registrační systém umožní provádět správu Vaší registrace. Podle aktuálního stavu (stav registrace, stav ověření osobních údajů, stav rezervace) máte možnost upravit Vámi zadané údaje či Vaši registraci zrušit.

Do správy registrace se zájemce dostane zadáním svého čísla pojištěnce (rodného čísla) a telefonního čísla uvedeného v registraci.

Je to možné, ale ne tak jednoduché, proto prosíme, zkuste se termínu přeočkování přizpůsobit a měňte ho jen v nejnutnějších případech (např. nemoc apod.). Harmonogram očkování je totiž vázán na přísun očkovacích látek a rozdělení jednotlivých dnů pro určité vakcíny či očkování prvních nebo druhých dávek. Obvykle nevíme, kdy a jak budeme třeba za měsíc očkovat. Postupujte podle pokynů pro změnu termínu uvedených na této stránce, tzn. kontaktujte linku 1221.

Velkokapacitní očkovací centrum v Tělocvičně STARZ v Lidické ulici bylo v provozu od 11. února 2021 do 23. září 2021. Za tu dobu se na jeho chodu podílelo okolo 170 lidí, díky kterým bylo aplikováno přes 70 tisíc dávek vakcín proti nemoci covid-19. Posledním klientem očkovací centra byl ve čtvrtek před 17. hodinou 26tiletý Jan Staněk ze Strakonice. Očkování podle svých slov odkládal. Jedním z důvodů, proč se rozhodl pro vakcinaci, byla jeho záliba v cestování a svatba, kterou se snoubenkou plánují na jaro příštího roku. „Hlavním důvodem pro očkování byl pro mě určitě sport. Hraju florbal, tenis a tady v této hale florbalisty trénuju. Tréninky mi chyběly, už se těším, až je obnovíme,“ řekl po druhé dávce očkování Jan Staněk, který jako 348. příchozí 23. září OČKO symbolicky uzavřel.
Lehké dojetí a nostalgie byli poslední den provozu patrné na všech, kteří se na fungování očka od února podíleli. „Sešli jsme se skvělá parta. Všichni podobně naladění. Chodila jsem se sem dobíjet a na práci i lidi se těšila,“ řekla dobrovolnice Milada Švihálková, která byla u provozu centra od prvního dne vždy alespoň jednou týdně. V době, kdy byla pandemická opatření nejpřísnější, vnímali někteří práci v OČKU i jako příjemnou socializaci. „Dělalo mi strašně dobře, že jsem slyšela a viděla kolem sebe lidi. Venku bylo všechno zavřené, nikam se nemohlo, bylo ticho“ dodala vedoucí nemocniční lékárny PharmDr. Ladislava Hoštičková, která zajišťovala přípravu vakcín.
Všem přítomným za jejich práci poděkoval MUDr. Michal Pelíšek, MBA, který chod očkovacího centra od samého začátku řídil. „Práce, kterou jste tu všichni odvedli, určitě měla smysl. Vidíme to v nemocnici každý den. Neleží tam pacienti s covidem. Děkuji všem, kteří se na očkování podíleli,“ připil si Pelíšek s přítomnými lékaři, zdravotními sestrami a dobrovolníky na zdraví.

Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Lidická
Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Rybniční
Kotva při strakonické nemocnici
Dětské centrum Jihočeského kraje
Domov Petra Mačkov
DOZP Osek
Centrum sociální pomoci Vodňany
Oblastní charita - Sousedovice
Alzheimercentrum Loucký Mlýn
Domov pro seniory Blatná
LDN Volyně

Psychiatrická léčebna Lnáře

Domov Kunšov

DPS Strakonice, DPS Blatná, DPS Vodňany, DPS Bavorov

Města a obce: Bezdědovice, Blatná, Sedlice, Vodňany, Volyně, Bělčice, Lnáře

Firmy: Jihočeské drůbežárny, Vertiv, A. PÖTTINGER, spol. s r.o. - Vodňany

Zdravotní služby Lékařské služby první pomoci

Lékařská služba první pomoci /LSPP/ je služba poskytující v nutném rozsahu neodkladnou ambulantní péči pacientům, v případech náhlé změny zdravotního stavu nebo zhoršení průběhu onemocnění vzniklého v době mimo pravidelný provoz ambulantních zdravotnických zařízení. V případě potřeby jsou též dostupné komplementární vyšetřovací metody.  a laboratorní vyšetření.

Lékař pacienta vyšetří a navrhne mu optimální léčebný plán.

Pohotovost není určena pacientům, kteří vyžadují běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony, které jsou dostupné v době běžného denního provozu zdravotnických zařízení. 

Za ošetření se vybírá regulační poplatek 90 Kč.

  • LSPP pro dospělé

  • LSPP pro děti

Pohotovost - dospělí

Ambulance se nachází v přízemí interního pavilonu (interní ambulance), telefon 383 324 834.

Den:

Ordinační doba:

všední dny:

15:30 - 21:00

víkend, svátek:

8:00 - 20:00

Pohotovost - děti

Ambulance se nachází v přízemí pavilonu NORD. 

Den:

Ordinační doba:

pátek:

16:00 - 20:00

víkend, svátek:

8:00 - 20:00

Prodloužená pracovní doba lékařů PLDD v regionu

Ve všední dny (pondělí - čtvrtek) jsou otevřeny do 18:00 tyto ordinace praktických lékařů pro děti a dorost. Prosíme rodiče o využití těchto ordinací v uvedenou dobu. V době prázdnin si ověřte předem dostupnost ordinace.

Pondělí: MUDr. Petra Muchnová (Strakonice), MUDr. Jan Jehlík (Horažďovice), MUDr. Jana Semiginovská (Blatná)
Úterý: MUDr. Hana Farková (Strakonice)
Středa: MUDr. Eva Fialová a MUDr. Ludmila Fialová (Strakonice), MUDr. Jindřiška Procházková (Horažďovice)
Čtvrtek: MUDr. Ivana Vaňatová (Strakonice)

Go to top