Nemocnice Strakonice se zapojí do XIV. ročníku Světového dne ledvin. Jako každý rok si tak zájemci z řad široké veřejnosti budou moci nechat preventivně vyšetřit funkci ledvin, a to ve čtvrtek 14. března od 8 do 12 hodin v nefrologické ambulanci hemodialyzačního střediska v pavilonu NORD – budova číslo 16.

„Nepodceňujte prevenci a přijďte se nechat zdarma a bez objednání vyšetřit nebo se poradit s odborným personálem, jak nemocem ledvin předcházet, či jak dále postupovat v jejich léčbě,“ vybízí MUDr. Tomáš Fiala, předseda představenstva strakonické nemocnice a dodává: „Vyšetření spočívá ve změření krevního tlaku, odběru krve (cholesterol, glykémie, kreatinin) a vyšetření moče, k němuž je třeba si přinést vzorek ranní moče. V případě pozitivního nálezu budou příchozí vyzváni ke komplexnějšímu nefrologickému vyšetření.“

Zájemci budou také upozorněni na nutnou prevenci tohoto lidského orgánu, kdy pro ně budou připraveny informační materiály.

Mapa areálu